2024
20.6.

Dnes slaví své 37. narozeniny milovaný vnuk Martin. Tak ti přeju všechno nejlepší, hlavně zdraví duše i těla a doufám, že se brzy uvidíme. Jsem teď v Radlicích, ale tady mě už asi nezastihneš, brzy přesídlím do...teď si nemohu vzpomenout na to strašné jméno. Jo, už jsem si vzpomněl: STRAŠNICE!

Dnes ve 22:50 hod. nastává první letní den, také se mu říká "slunovrat" a to na jižním pólu svítí slunce celý den i noc. U nás se začnou zkracovat dny a prodlužovat noci.

V Londýně slavil král KAREL III. své 76. narozeniny.

18.06.
PRVNÍ VÝLET DO "ZAHRANIČÍ"!

Děda před kavárnou v Laurové ulici. Lízala se zmrzlina (dva kopečky) a pila se káva "turek". Náklady 232 Kč.
Režie a foto Ing. Jiří Musil.

17.06.
O víkendu se sešlo ve Švýcarsku shromáždění nejvyšších představitelů 90 zemí světa, aby jednalo o ukrajinské válce. Rusko nebylo na zasedání pozváno a Ćína je odmítla. Bylo předloženo asi 10 požadavků, jmenovitě zastavení válečných akcí a vyhlášení příměří, navrácení ukrajinských hranic do stavu před zahájením ruské agrese, výměna zajatců, návrat unesených ukrajinských dětí, předání obsazené největší jaderné elektrárny do rukou Ukrajiny, zrušení blokace námořní přepravy obilí, právní postih válečných zločinů spáchaných na Ukrajině, náhrada miliardových škod způsobených bombardováním civilních objektů atd.
Krátce předtím se vyjádřil Putin, že celé zasedání bude ztrátou času a předložil své požadavky, jmenovitě obsazení rozsáhlých území na východní hranici Ukrajiny s Ruskem, odstranění "nacistické" vlády na Ukrajině, zákaz Ukrajině vstoupit do NATO, návrat ukrajinských dětí je vyloučen, protože byly na Ukrajině vykořisťovány a teprve nová vlast je zachránila, Rusko nikdy nebombardovalo civilní objekty. Tepve až budou tyto požadavky splněny, bude možno jednat o příměří, pokud se tak nestane, bude ruská operace pokračovat až do konečného vítězství atd.
Zdá se tedy, že válka na Ukrajině může trvat léta, pokud ruské vedení nenajde jiný přístup. V současné době má však ruská vláda podporu většiny obyvatel, z nichž část by jich i dala přednost vyhlášení války celému "prohnilému" Západu.
Na závěrečné tiskové konferenci řekl ukrajinský prezident Volodymir Zelenskij: "Rusko nechce spravedlivý mír, pořád sní o vítězné válce. Pokud by dnes stáhlo svá vojska z území Ukrajiny, můžeme hned zítra začít jednat. Je však třeba upřímně dodat, že současná úroveň pomoci ze Západu nestačí na to, aby Ukrajina v této válce zvítězila."

16.6.
11. neděle v mezidobí.
Ostrava, kaple TELEPACE, mše sv. pro CPR, P. Daniel Vícha, biskupský vikář (NOE)
Vatikán, Promluva a požehnání papeže Františka. (CTV/NOE)

Dnes byl pokřtěn pravnuk Václav Ženíšek v kostele sv. Matky Terezy v Praze na Hájích.

14.6.
CSOP Radlice, Bohoslužba slova, P. Václav Váňa.

10.6.
A to je všechno z Řep. Odcházím z kláštera, což bylo většinou velmi příjemné, ale oni tu nikoho nechtějí nechat déle než tři měsíce. Bohužel. Kdyby vás někdy osud postihl a měli jste možnost se rozhodovat, upřímně vám radím, klášter je vždycky mnohem lepší než jakákoliv nemocnice. Já odcházím nevím kam, ale klášter to nebude. Pokud jim tam nebude vadit počítač a bude-li tam internet, možná se ještě někdy setkáme, jinak mé milované stránky po 21 letech skončí. Možná pak brzy skončím i já, ale koho to zajímá?
Upřímně se s vámi nakrátko nebo navždy loučí Váš Otto Musil.

< Beuronský interiér kostela Svaté Rodiny v Řepích.

9.6.
10. neděle v mezidobí.
Řepy, kostel Svaté Rodiny.
Vatikán, Promluva a požehnání papeže Františka. (CTV/NOE)

7. a 8.6. (Medardovo kápě)
Slavnost Nejsvětějšího Srdce Ježíšova.

VOLBY DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU. Volte 17

Raketa STARLINER společnosti Boeing odstartovala se dvěma americkými astronauty k Mezinárodní vesmírné stanici.
Připojení na stanici ISS bylo ještě dnes úspěšně provedeno.

Dnes od večera zhruba do půlnoci proběhne v celé republice NOC KOSTELŮ.

6.6.

      

Furt z okna čumím, už mě to mérzi, připadám si jako vězeň na Bezdézi.

4.6.
Ruský voják přišel v ukrajinské válce o části obou svých paží a prezident Putin se nechal s ním vyfotografovat (snímek je zablokován a nelze ho reprodukovat). Voják stojí se svými pahýly vedle hlavy státu a ten ho podle tiskové agentury nabádá k optimismu: "Jsme Rusové a bůh stojí na naší straně". Pokud bůh neexistuje, je málo platné, na čí straně stojí, pokud však Bůh existuje, je nutno jeho jméno vyjádřit podle pravopisných pravidel. V tom případě se však musíme ptát, jaký Bůh stojí na straně těch, kteří hromadně vraždí, aby dosáhli svých cílů. V žádném případě tedy nejde o optimismus. Postiženému muži je prý teprve 25 let.

2.6.
9. neděle v mezidobí.
Řepy, kostel Svaté Rodiny, první sv. přijímání dětí a adorace k Eucharistii na slavnost Těla a Krve Páně.
Vatikán, Promluva a požehnání papeže Františka. (CTV/NOE)

1.6.
SVĚTOVÝ DEN DĚTÍ vyhlášený papežem Františkem.


31.5.

Severokorejský diktátor Kim promluvil v televizi o nepřátelích jeho vlasti a je jich docela dost. Největší jsou ovšem USA a Japonsko, také Jižní Korea a řada dalších asijských zemí. Překvapivě je to i celá Evropská Unie a to prý je velice vážné, a bude proto nutné zavést příslušná opatření. Kim rovněž jmenoval několik spřátelených státú, ale nezmínil Rusko ani Čínu. Připomenul však, že Severní Korea se nemá čeho obávat, protože je dobře vyzbrojená včetně jaderných zbraní.
(Ale co se týká boje s nepřáteli, je strýček KIM vynalézavý. Poručil svým věrným poddaným, aby sebrali co nejvíc páchnoucího odpadu - hnoje apod. - naložil to do balónů a ty poslal po větru na jih, aby to těm bíďákům nasypaly na hlavu.)

30.5.
Slavnost Těla a Krve Páně.

26.5.
Slavnost Nejsvětější Trojice.
Řepy, kostel Svaté Rodiny.
Vatikán, Papež František vyhlásil Světový den dětí. Již včera se setkal s 50 000 dětmi na Olympijském stadionu a také dnes bylo na Náměstí svatého Petra mnoho dětí. Papež se s nimi pomodlil Zdrávas a požehnal jim. (CTV/NOE)

A ještě jedna dnešní událost, která stojí za zmínku: 2:0 se Švýcarskem a jsme Mistři světa v ledním hokeji, historicky už potřinácté.

25.5.
LOUČENÍ.
Když jsem na počátku roku (z rozhodnutí mé rodiny) nastupoval do Vinohradské nemocnice, byl jsem zvážen na 80 kg. Když jsem pak nastoupil (z rozhodnutí mé rodiny) do klášterní nemocnice sv. Karla Boromejského, ocenila mě příruční váha na pouhých 70 kg. Přichází rozloučení s Řepy a opětné vážení s výsledkem 60 kg a při té příležitosti se obracím na ctihodnou představenou ústavu Consolatu s prosbou: Prosím, ponechte mě zde ještě nějaký čas, já jsem byl až dosud s pobytem naprosto spokojen, střídmá strava mně vyhovuje, jsem štíhlý, svižný a příjemný rozvoj duchovního života je tu nedostižný, jen se obávám, abych se (z rozhodnutí mé rodiny) nyní nedostal do nějakého obskurního podniku, kde by mi poslední dny mého života možná zhořkly.

Můj krásný a pohodlný hrob.

23.5.
Letniční úplněk bývá kouzelný, pokud se stydlivě neschovává za mraky. Ten dnešní nastane přesně v 15:52 hodin.

19.5.
Slavnost Seslání Ducha Svatého.

      

      Madona kachlíčková v klášterní zahradě v Řepích.                              P. Marián Pospěchal v TELEPACE

Ostrava, kaple TELEPACE, P. Marián Pospěchal, farář v Dolní Lutyni. (NOE)

18.5.
Média na celém světě se zabývají atentátem na premiéra Fica. V dopisu prezidentce Čaputové vyjádřil svou soustrast i prezident Putin. V té době už seděl v obrněném vlaku na cestě do Pekingu, kde má vykonat státní návštěvu. Po otřesné informaci ze Slovenska totiž změnil svůj původní záměr použít letadlo. Podle informací z Kremlu byla v posledních hodinách zostřena bezpečnostní opatření v zemi. Existují prý nejmodernější útočné drony vybavené umělou inteligencí, které jsou schopné zasáhnout jakékoliv letadlo, na něž se zaměří.

Zdravotní stav premiéra Fica je podle lékařů vážný. V nemocnici v Banské Bystrici už provedli asi pěthodinovou operaci a v pondělí se sejde konzílium, aby rozhodlo o dalším postupu. Atentátník vypálil na premiéra 5 ran, z toho 2 do břicha a 2 do ruky a na horní část těla. 1 střela šla mimo. Útočník měl legálně drženou zbraň. Jedná se o 71letého muže, básníka a spisovatele, který vydal na Slovensku několik knih. Útok provedl proto, že nesouhlasil s Ficovou politikou, obzvláště s propuštěním několika osobností z vlády. Další zprávy jsou přinejmenším překvapivé: Juraj Cintula z Levic je příznivcem Putina, stejně jako Fico, ale před 8 lety založil Hnutí proti násilí a má své internetové stránky, na jejichž titulu stojí "Každý normální člověk násilí odmítá". Po celém Slovensku se policie zabývala občany, kteří atentát veřejně schvalovali.

Po kontrole na CT byla dnes v noci provedena další neplánovaná dvouhodinová operace. Nepředpokládá se, že by se Fico v nejbližší době mohl opět ujmout své funkce a je zřejmé, že se do čela vlády postaví Robert Kaliňák. Politická linie Slovenska, definovaná stranou SMER, by se pak asi příliš nezměnila.

17.5.
Nestává se to často, ale letos se Ledoví muži poněkud opozdili. V důsledku toho nás počasí v nejbližších dnech mírně řečeno překvapí. Poznávají to nyní často v daleko drsnější formě v celé Evropě.

16.5.
Sláva našich stránek roste. Sám veliký GOOGLE CHROME rozsáhle přebírá naše materiály, třeba o situaci na Ukrajině. Jsme na to pyšní, neb je to pro nás vítaná reklama.

15.5.
Svatý Jan Nepomucký. Průvod z Hradčanského náměstí na Karlův most a v podvečer projekt NOVALIS na řece Vltavě.
Provedení bylo tentokrát velkolepé a překonalo všechna očekávání. Nelze se nezmínit, že vítaným komentátorem byl P. Marián Pospěcha, takže "moravský duch" prostě ovládl Prahu. (NOE)

12.5.
Sedmá neděle velikonoční.

Klášter v Řepích

Řepy, kostel" Svaté Rodiny.
Vatikán, Promluva a požehnání papeže Františka. Promluvu věnoval Nanebevstoupení Páně, které se v Itálii připomíná dnes. (CTV/NOE)

9.5.
Nanebevstoupení Páně.
Dnes v podvečer vyhlásil papež František SVATÝ ROK 2025. Současně byla přednesena bula Spes non confundit (Naděje nezklame).

8.5.
Den vítězství.)

6.5.
Při pohledu na dnešní datum se vracejí staré vzpomínky. Byla neděle 6. května 1945, skončila válka a u nás doma jsem slyšel, že se teď budou dít věci. Na to jsem byl zvědav, a tak jsem postával před naším domem číslo 60 v ulici Matyáše Brauna (dnes je to opět Zborovská). Nedělo se však nic a byla to nuda. V protějším domě bydlela asi dvacetiletá Němka, která měla vztek, že Germáni prohráli, a chtěla se mstít. Měla zbraň, dívala se z okna do prázdné ulice, kde se najednou objevil malý kluk. A tu se něco dělo. Na místě, kde jsem stál, se začala tu a tam odlupovat omítka, a to se mi líbilo. Na konci bloku stál nějaký pán a mával na mě a ukazoval směrem k domu. Byl však daleko a já jsem mu nerozuměl. Pak se náhle ke mně rozběhl, bleskově mě chytil za ruku a zatáhl do nebližšího vchodu. Teprve mnohem později jsem si uvědomil, že mi ten zcela neznámý člověk zachránil život.
Pak už se objevili muži se samopaly a s páskami na rukávech RG (Revoluční garda). Vedli tu holku k řece a v ulici se dost lidí včetně mě přidalo k průvodu. Na nábřeží postavili slečnu na okraj hráze a stříleli do ní tak dlouho, až spadla do vody, kde se ještě chvíli třepala. Přišel nějaký muž od pobřežní služby a trval na tom, že se musí mrtvola z vody vytáhnout, aby neucpala přívod vody do zdymadla. Řada kaštanů byla tehdy plná bílých květů a mně bylo zrovna 11 let. Od té doby jsem už žádnou popravu neviděl.

5.5.
Šestá neděle velikonoční.
Řepy, kostel Svaté Rodiny, dětská mše svatá.
Vatikán, Promluva a požehnání papeže Františka. (CTV/NOE)
Dnes slaví Pravoslavná církev Zmrtvýchvstání Páně - Velikonoce.

1.5.
Dělník svatý Josef.
Svátek práce.

Svátek si připomínali nejrůznější spolky a politické strany, mezi nimi i jedna zasloužilá soudružka.


28.4.
Pátá neděle velikonoční.
Řepy, kostel Svaté Rodiny.
Benátky, Náměstí svatého Marka, Promluva a požehnání papeže Františka. (CTV/NOE)
Papež cestoval do Benátek a zpět do Říma vrtulníkem.
Po mnoha měsících jsem se opět mohl účastnit nedělní mše sv. v kostele Svaté Rodiny v Praze-Řepích, který je součástí boromejského kláštera.

26.4.
Právě dnes se narodil Václav Ženíšek, a tak se zvýšil počet Musilových pravnuků na 11. Pán Bůh požehnej!

23.4.
Naše redakce získala nejmodernější počítač HEWLETT PACKARD, tak snad se naše výkony o něco zlepší, jen co se naučíme ho jaksepatří ovládat.

22.4.
Čas letí jako bláznivý, nezastavím ho já ani vy. A je tu opět měsíční úplněk! Není rudý ani nezvykle veliký, ale vždycky je z něj radost.

21.4.
Čtvrtá neděle velikonoční.
Vatikán, Promluva a požehnání papeže Františka. (CTV/NOE)

18.4.
Dobrý den! trvalo to celý měsíc od mých narozenin, než jsem se dostal k pokračování stránek. Za neobyčejně obtížných podmínek a s pomocí starodávného počítače, který jsem se nejprve musel učit obsluhovat, se konečně dostávám k normální práci.

1.1.2024

Ochraňuj nás Matko Boží i v tomto novém roce!